Paaseieren zoeken in De Leemput
Alle eieren gevonden!
Op Eerste Paasdag 2026 kwamen zestien kinderen met hun ouders, opa’s en oma’s naar het recreatiepark ‘De Leemput’ in Rijen. Het was een frisse ochtend: droog, een beetje grijs, maar prima weer om eieren te zoeken. Een jasje aan was wel handig, want zonder was het toch wel wat fris.
Waar blijft die Paashaas?
Voorzitter David Speijer heette iedereen hartelijk welkom. Onder het genot van een kopje koffie/thee of fris en een versnapering werd de komst van Paashaas Cees afgewacht. Omdat hij maar wegbleef vroeg David de kinderen om hem te roepen. Eerst gebeurde er niets, pas na een vierde oorverdovende roep - meer een schreeuw waar zelfs de ouders aan meededen – verscheen hij vrolijk zwaaiend achter het raam. Binnen gekomen begroette hij alle kinderen. De kleinsten vonden hem eerst wel een beetje spannend, maar dat was snel voorbij. Met hun mandjes in de hand gingen ze met de Paashaas op pad.
Paashaas werk aan de winkel
Paashaas Cees had maar liefst 140 paaseieren verstopt en vroeg de kinderen om ze allemaal weer bij hem terug te brengen. Een activiteit die hij traditiegetrouw al voor 43e keer deed. Voordat het zoeken begon vertelde hij dat hij veel had moeten voorbereiden: eieren kopen, kleurplaten maken, chocolade eitjes inslaan, uitnodigingen versturen en belangrijk; afspraken maken met het recreatiepark. Hij had een drukke tijd achter de rug, maar nu vandaag was het dan zover: tijd voor een gezellige zoektocht in een fraai aangelegd park.
Zoeken, vinden en plezier
Bij het zoeken gaf de Paashaas hier en daar hints. Soms haalde hij tot groot vermaak zomaar uit het niets een ei tevoorschijn. Telkens als er een ei werd gevonden, werd die met veel enthousiasme snel opgeraapt. Het was een ochtend vol plezier, spanning dat mooie herinneringen opleverde. Bijzondere was dit keer, dat alle 140 eieren gevonden werden! “Dat gebeurt niet elk jaar”, volgens de Paashaas Cees die de eieren verzamelde om ze vervolgens eerlijk onder alle kinderen te verdelen. Iedereen hoopt dat de Paashaas ook het volgend jaar weer terugkomt.
IPA Nederland
Hofcampweg 102
2241 KJ Wassenaar
Op maandag zijn wij
telefonisch bereikbaar op:
+31-(0)70-4065373
KvK nr. 40408926